Menu Close

Tyrinėk. Sužinok. Atrask. Dalinkis.

2024 m. birželio 17 d. Endriejavo pagrindinėje mokykloje vyko mokinių metinių projektinių darbų pristatymo konferencija „Tyrinėk. Sužinok. Atrask. Dalinkis.“ Joje mokyklos bendruomenei buvo pristatyti mokslo metų eigoje mokinių atlikti projektiniai darbai. 5–10 klasių mokiniai kartu su darbų vadovais buvo parengę ilgalaikius  projektus, kurie penkiose sekcijose pristatyti vertintojams bei stebėtojams.

Mokinių darbuose buvo atskleidžiami krašto kultūros paveldo savitumai, verslo genai, biologinių, cheminių, informacinių technologijų  tyrimų rezultatai, produktų gamybos technologiniai procesai, literatūriniai personažai, įdomioji matematika.

Galbūt dažną iš mūsų stebino platus tematinis spektras – nuo fotografijos iki kultūros paveldo ir filologinės  įvairovės bei organizmų poveikio žmogaus gyvenimo kokybei. Pasak direktorės pavaduotojos ugdymui Birutės Darkintienės, vis dažniau pastebimas nuoseklus, pasižymintis tvarumu įtraukusis ugdymas, kaip vienas iš inovatyvaus švietimo komponentų. Jaunuosius žiūrovus labiausiai domino  impresionistiniai pristatymų variantai, vyresnius – praktiniai darbai.  Mokinių ir mokytojų tandemai mokyklos  edukacinėse erdvėje demonstravo atliekamų tyrimų rezultatus, jų praktinę naudą bei galimybes.

Arūnas Mikalauskas

Istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojas