Menu Close

Pilietinė iniciatyva „Traukinys į nežinią“

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietė visas bendrojo ugdymo įstaigas (mokyklas, ikimokyklines ir neformalaus švietimo įstaigas) paminėti Birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną. Šiemet minime 83-ąsias pirmųjų Lietuvos gyventojų trėmimų metines, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių. Šių metų paminėjimui buvo siūloma pilietinė iniciatyva „Traukinys į nežinią“. Prisijungę prie minėtos iniciatyvos kartu su mokiniais prisiminėme mūsų šalies istoriją,  buvusius tremtinius ir lagerių vargus patyrusius žmones, puoselėjant  istorinę atmintį apie tai.

Pasinaudojant  dokumentine  medžiaga mokiniams priminta,  kaip buvo tremiami Lietuvos gyventojai, kokiomis nežmoniškomis sąlygomis žmonės vyko į tremtį,  kur buvo ištremti žmones, bei kokius jausmus ir emocijas jie išgyveno būdami prievarta išvežti iš savo namų, tėvynės.

Remiantis rekomendacija integruotų pamokų metu buvo bandoma pagaminti iš įvairių medžiagų: popieriaus, kartono, medžio ar kt. medžiagos TRAUKINIUS, VAGONUS, kurie  atspindėtų trėmimo simbolį – Traukinį.

Kaip žinia – atmintis gyva, nes liudija ir kelia klausimą ar visa tai gali pasikartoti…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Arūnas Mikalauskas

Istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojas