Daugiau apie projekto veiklą galite sužinoti paspaudę ant nuorodų:
http://www.learn-play-ict.com/
https://www.facebook.com/learnplayict/
https://twitter.com/learn_play_ict
https://www.youtube.com/channel/UCUQULJzl_MmZLFV-IpJI5XQ
https://twinspace.etwinning.net/31623/home
Erasmus+ projektas ,,Mokykis ir žaisk su IKT“ Endriejavo pagrindinėje mokykloje
Kiekvienais metais daugėja mokykloms pasiūlymų dalyvauti tarptautinėse mainų, bendradarbiavimo programose, tačiau didžiausią baimę kelia patirties stoka, abejonė, ar sugebėsime įveikti iššūkius.
Trejų metų iššūkį priėmė ir šį rudenį sėkmingai užbaigė nedidelė Klaipėdos rajono Endriejavo pagrindinė mokykla. Jei ankstesni tarptautiniai projektai mokykloje buvo orientuoti tik į vyresnius mokinius, tai Erasmus+ projektas ,,Mokykis ir žaisk su IKT“ (,,Lear and play with ICT“) buvo skirtas pradinių klasių mokiniams bei mokytojams. Mažiesiems mokinukams net trejus metus vyko projektinės veiklos, susijusios su artimos aplinkos pažinimu bei informacinių technologijų taikymu ugdymo procese. Projekte dalyvavo 7 šalys: Bulgarija, Kroatija, Airija, Makedonija, Portugalija, Ispanija ir Lietuva.
Patyriminėms veikloms mokykloje skirtas dienas nuspręsta panaudoti projektui įgyvendinti. Pradinių klasių mokiniai mokėsi programuoti išmaniosiomis bitėmis bei „Scottie go“, atliko daugybę interaktyvių užduočių planšetiniais kompiuteriais, konstravo ir programavo robotus, išbandė interaktyvius marškinius, kuriais tyrinėjo žmogaus vidaus organus. „Merge“ kubų pagalba susipažino su Saulės sistemos planetomis. Tyrinėjo šalių partnerių pinigus ir kūrė savo fantazijų monetas. Naudojantis programėle „HP reveal“, sukurta kalbančių portretų galerija, koridorių sienos padabintos atgyjančiais virtualiais pasakojimais apie savo miestelį. Nors mažieji neturėjo galimybės keliauti ir susipažinti su kitų šalių mokinukais, emocijų netrūko virtualiuose susitikimuose su makedoniečiais bei airiais. Projektinės veiklos buvo laukiamiausios mokinių dienos. Pavasarį per šeimos dieną visi įvaldyti išmanieji gebėjimai buvo pristatyti tėveliams ir visai mokyklos bei miestelio bendruomenei.
Mokytojams dalyvavimas tarptautiniame projekte suteikė galimybę ne tik pamatyti kitų kraštų mokyklas, pažinti kultūrą, bet ir įvaldyti pamokoms reikalingas išmaniąsias priemones. Visi mokytojai savo pamokose išbandė „Mouse mischief“, „Plickers“, „QR code“, „Survey monkey“ programas bei projekto metu sukurtus žaidimus matematikai ir pasaulio pažinimui. Įvaldytos programos pristatytos Klaipėdos Gedminų progimnazijoje vykusioje respublikinėje projektų mugėje, vesti mokymai respublikinėje švietimo įstaigų projektų parodoje – mini mokymuose, kurie vyko Gargždų Kranto pagrindinėje mokykloje. Mokykloje dalintasi patirtimi su Klaipėdos rajono pradinio ugdymo ir anglų kalbos mokytojais. Neliko nuošaly ir kitų rajonų mokytojai. Kauno ir Skuodo rajonų mokytojai, atvykę į metodinį užsiėmimą Endriejavo mokykloje, buvo nustebinti turimais ištekliais ir jų galimybėmis panaudoti pamokose.
Mokytojai, pasidalinę patirtimi su kitų mokyklų mokytojais, pamokų metu drąsiai taiko įgytas žinias, nuolat naudoja išmaniuosius įrenginius diferencijuodami pamokų veiklas, ugdo medijų raštingumą. Erasmus+ projektas ,,Mokykis ir žaisk su IKT“ (,, Learn and play with ICT“) atvėrė galimybes kitokioms – 21 amžiaus kartai skirtoms – pamokoms.
Indrė Raudonė ir Eglė Skolevičienė
Patyriminė veikla Bulgarijoje
Pagrindinis susitikimo tikslas – kurti skaitmenines mokymo (si) priemones naudojant Mouse Mischief programinę įrangą. Taikant šią programą siekiama pagyvinti įprastą pamoką, sukeliant šiek tiek šurmulio ir suteikiant žaismingumo. Ji suteikia galimybes mokytojams kurti interaktyvias pateiktis, užduotis, testus. Kiekvienas iš 5-25 mokinių, naudodamasis pele, atsakinėja į testo klausimus pasirinkdamas atsakymą iš pateiktų variantų arba piešia bendrai naudojamame ekrane.
Burgo miesto vidurinėje mokykloje dalyvavome patyriminėje veikloje taikant bulgarišką Invision (Mouse Mischief,) versiją. Mokytojų komanda iš Bulgarijos pristatė Microsoft kompanijos sukurtą judesių aptikimo įrangą Kinect. Projekto dalyviai dalyvavo veiklose, kurių metu buvo taikoma Jumpido programa, tai programa kurios metu dalyviai mokosi skaičiuoti judėdami.
Ne mažiau svarbūs buvo ir kiti tikslai – susipažinti su Bulgarijos švietimo sistemos ypatumais, šalies kultūra bei papročiais. Aplankėme pirmąją bulgarišką mokyklą, vieną iš seniausių Europoje gyvenviečių Akve Kalide. Stebėjome bulgarų etnografinio ansamblio pasirodymą. Nuoširdus šeimininkų ir svečių iš septynių valstybių bendravimas – visa tai, kaip susitikimo pabaigoje pastebėjo vienas iš projekto dalyvių, buvo „maistas protui ir atgaiva sielai“.
Siekdami susitikimo metu įgytą patirtį taikyti savo mokykloje, iš projekto lėšų įsigijome reikalingą Mouse Mischief technologijai naudoti reikiamą įrangą. Artimiausiu metu Endriejavo pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojos Mouse Mischief programą jau taikys savo pamokose.
Veikla buvo finansuota iš Erasmus + programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, Švietimo mainų paramos fondas ir Europos Komisija neatsako už pateiktą informaciją.
Erasmus+ projekto “Mokykis ir žaisk su IT“ jungtinis pedagogų mokymosi vizitas
Endriejavo pagrindinės mokyklos pedagogai mokslo metus užbaigė neįprastais mokymais, kuriuose teko ne tik klausyti, bet ir patiems aktyviai dalyvauti. Liepos 3 – 7 dienomis mokykloje vyko Erasmus+ programos projekto „Mokykis ir žaisk su IT“ (projektas skirtas pradinių klasių mokiniams bei mokytojams) jungtinis darbuotojų mokymosi vizitas. Mokymuose dalyvavo partnerių mokyklų pedagogai iš Airijos, Makedonijos, Kroatijos, Bulgarijos, Portugalijos, Ispanijos, Austrijos bei Lietuvos.
Mokymų metu išbandėme programas bei mobiliąsias aplikacijas. Daugiausiai laiko skyrėme įvaldyti „Aurasma“ mobiliąją aplikaciją, kurią naudosime rudenį įgyvendindami projekto veiklas tema „Miesto brangenybė“. „Aurasma“ yra nemokama aplikacija iOS ir Android prietaisams. Jos pagalba galima sujungti video ir statišką vaizdus į taip vadinamas „auras“, pasirinktą statišką vaizdą paversti „gyvu“. Projekto partnerių užduotis – su mokiniais išsirinkti lankytiną miestelio vietą, surinkti informaciją ir naudojant „Aurasma“ pristatyti draugams iš užsienio. Mūsų mokykloje jau veikia 3 „auros“ „Vadovėliuose ant sienų“ (tai mokykloje vykusio projekto „Kūrybinės partnerystės“ rezultatas). Jas mokiniai jau anksčiau sukūrė padedant projekto koordinatoriui Padraig O‘Beirn, o dabar „auras“ pristatėme mokymų dalyviams.
IT konsultantas austras Gerald Grahamer pristatė Tynker kodavimą, kurio pagalba galima kurti interaktyvius „html5“ pristatymus pamokoms. Ispanų partneriai pademonstravo, kaip atlikti aukštos kokybės audio įrašus. Mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniai Adelė Perikaitė ir Artūras Mažrimas mokymų metu įrašė lietuvių liaudies pasaką „Eglė žalčių karalienė“ lietuvių ir anglų kalbomis. Pasakos įrašą turės galimybę išgirsti projekto partneriai ir visi mūsų tinklapio http://www.learn-play-ict.com/ lankytojai. Ispanų mokytojas Leonardo Loianno supažindino, kaip naudoti programėlę „Audacity“ audio failų redagavimui. Mokytojas pažymėjo, kad programa pasirinkta neatsitiktinai – ją naudoti paprasta tiek mokytojams, tiek mokiniams. Mokytojas šioje veikloje yra tik konsultantas, viską nuo įrašo iki galutinio produkto gali atlikti patys vaikai. Portugalų partneriai supažindino, kaip sukurti žaidimus mobiliuosiuose telefonuose bei kompiuteriuose naudojant learningapp.org. Projekto pirmų metų įsivertinimui panaudojome „Surveymonkey“ platformą. Kartu sukūrėme klausimynus, skirtus pradinių klasių mokiniams, jų tėvams beimokytojams. Tikimės, kad jie padėsi tobulinti veiklas, kurios paskatins dar daugiau mokyklos bendruomenės narių įsitraukti į projektą.
Mokymų metu visos šalys partnerės susitarė dėl kitų mokslo metų projekto veiklų, suplanavo projekto dalyvių susitikimą 2018 metų pavasarį Bulgarijoje.
Projekto „Mokykis ir žaisk su IT“ partnerius maloniai priėmė Klaipėdos rajono savivaldybės meras V. Dačkauskas, vicemerė Violeta Riaukienė, administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, direktoriaus pavaduotojas Česlovas Banevičius, Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius ir jo pavaduotoja Nijolė Gotlibienė bei Klaipėdos Simono Dacho progimnazija. Šios mokyklos teatro mokytojas metodininkas Karolis Makauskas dalinosi gerąja patirtimi, įgyta įgyvendinant du programos Erasmus+ projektus: „iNimation in clay” ir „Motion pictures at en exhibition“. Abu projektai susiję su IT panaudojimu.
Po mokymų mokykloje svečiams buvo pasiūlyta turininga kultūrinė pažintinė programa, pristatanti Klaipėdos rajoną ir kraštą. Lankėmės Drevernoje, Pajūrio regioniniame parke, Klaipėdoje, Palangoje bei Juodkrantėje. Liepos 6 dieną svečiai turėjo galimybę pamatyti Endriejavo miestelio apylinkes. Lankėmės G. Grigaičio bityne, Ablingos memorialiniame ansamblyje bei Ablingos Dievo Motinos lurde. Vakare mokyklos bendruomenės nariai surengė gražią vakaronę miestelio parke. Mokiniai, vadovaujami mokytojos A. Košaitienės, mokė svečius lietuvių liaudies žaidimų ir šokių, mokytojos ir tėveliai vaišino pačių pagamintais žemaitiškais valgiais. Vakarą apvainikavo tautiškos giesmės giedojimas kartu su miestelėnais ant Žvaginių piliakalnio. Svečių sutikimą parėmė Klaipėdos rajono savivaldybės tarptautinių projektų programa.
Anglų kalbos mokyoja Eglė Skolevičienė
Visos šioje skiltyje aprašomos veikos yra finansuojamos iš Erasmus+ programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Aprašyta medžiaga atspindi tik autorių požiūrį, Švietimo mainų paramos fondas ir Europos komisija neatsako už pateiktą informaciją.
VIEŠNAGĖ MAKEDONIJOJE
Balandžio 7 – 11 dienomis Endriejavo pagrindinės mokyklos mokytojos Daiva Norvilienė ir Eglė Skolevičienė Erasmus+ programos projekto „Mokykis ir žaisk su IKT“ partnerių kvietimu lankėsi Makedonijoje. Tai jau antrasis rugsėjį prasidėjusio projekto susitikimas. Pagrindinis projekto tikslas pritaikyti jau esamas ir sukurti naujas programas, skirtas paįvairinti ugdymo procesą informacinėmis technologijomis pradinėse klasėse.
Vizito metu susitiko šalių partnerių projekto koordinatoriai bei mokytojai iš Makedonijos, Airijos, Bulgarijos, Kroatijos, Portugalijos, Ispanijos ir Lietuvos. Aplankytos trys mokyklos Kruševo regione Svetomitrani, Presil ir Bucin. Lankytų mokyklų mokiniai ir mokytojai parengė trumpus prisistatymus, atspindinčius vietines tradicijas. Partnerių mokytojai turėjo galimybę susipažinti su kasdieniu mokykliniu gyvenimu, vadovėliais, IT priemonėmis, naudojamomis pamokų ir projekto veiklų įgyvendinimo metu. Anglų kalbos mokytoja Eglė Skolevičienė supažindino makedoniečių mokinius ir mokytojus su mobiliosios aplikacijos ,,Plickers” naudojimu. Regijoninė televizija parengė reportažą apie susitikimą. Partnerių grupė lankėsi pas Kruševo merą, kuris pasidžiaugė projekto reikalingumu. Projekto partnerių susirinkimo metu aptartos jau įvykdytos projekto veiklos: įrašai ispanų mokylos radijui, projekto tinklalapio pildymas kasdienio gyvenimo vaizdais, mokinių susitikimai naudojant programą ,,Teamviewer”, projekto partnerių anglų kalba sukurti ir išversti į gimtasias kalbas skaičiavimo ir kalendoriaus žaidimai skirti pradinukams. Be to buvo aptartos artimiausiu metu vyksiančios veiklos: Twin Space tinklalapio naudojimas mokinių susirašinėjimui, elektroninės knygos kūrimo techniniai aspektai.
Balandžio 14 dieną mokykloje vykusioje konferencijoje ,,Lobių skrynią atvėrus”.
mokytojos susitikimo įspūdžius pristatė mokyklos bendruomenei bei mokyklos svečiams.
Mokykloje veikianti projekto darbo grupė jau planuoja partnerių apsilankymą Lietuvoje, kuris vyks liepos 2-7 dienomis. Būsimo susitikimo metu toliau mokysimės ugdymo procese taikyti įvairias programas.
Daiva Norvilienė (pradinių klasių mokytoja)
Eglė Skolevičienė (anglų kalbos mokytoja)
“Gruodžio 20 dieną trečiokai ir ketvirtokai virtualioje erdvėje susitiko su projekto “Mokykis ir žaisk su IT” partneriais iš Airijos. Susitikimo metu vaikai sugiedojo Kalėdų giesmę “Tyli naktis” gimtąja kalba, uždavė vieni kitiems klausimus, pažaidė komputerinį žaidimą lavinantį atmintį. Išbandytos virtualių susitikimų programos “Skype” ir “Team viewer”. Netolimoje ateityje planuojama surengti daugiau panašių susitikimų su kitų šalių partnerių mokyklomis.”