Menu Close

Vaikai ir muzika – Endriejave

image_123650291

            Vienas iš 32-ojo Žemaitijos krašto muzikos ir meno mokyklų  festivalio koncertų Gargždų muzikos mokyklos  iniciatyva vyko Endriejavo  kultūros namuose.  Būkite pasveikinti keturių ežerų krašte, į susirinkusius, iš pagrindų naujai modernizuotoje salėje kreipėsi muzikos mokytoja metodininkė, koncerto vedėja  Aida Košaitienė. Į miestelį prie dunksančio Kapstato ežero dalyvauti koncerte šįkart susirinko Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio, Kretingos, Salantų, Platelių meno mokyklų ir Gargždų muzikos mokyklos Endriejavo skyriaus atlikėjai.

Pilnoje Endriejavo pagrindinės mokyklos, vietos bendruomenės žiūrovų salėje skamba Liudviko Van Bethoveno   ,,Džiaugsmo odė,, , ,,Elizai,, kitų klasikų sukurti , įvairiais instrumentais bei  mokinių balsais atliekami kūriniai. A. Košaitienės epiloge – priminimas, jog nieko nėra gražiau už muzikuojančius vaikus ir aliuzija į pasaulio ateitį. Be to pasidžiaugta, kad atsirado koncertinės vietos galimybės naujose, ergonomiškose patalpose, ko daugel metų nebuvo. Koncertas apjungęs įvairių mokyklų jaunuosius atlikėjus modernaus fasado erdvėje buvo tarsi  galimybė stebėti ir įvertinti intelektualinį grožį, jo potencialą ir reziumuoti – jie yra muzika…Taip pat  galbūt verta  šioje vietoje  prisiminti vieno iš garsiausių pasaulio mokslininkų Alberto Einšteino žodžius, kad išsilavinimas yra tai, kas lieka galvoje baigus mokyklą…

Arūnas Mikalauskas                      Istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojas