Menu Close

Svečiuose – krepšininkai Darjušas bei Kšištofas bei sunkiaatletis Ramūnas

Turbūt dažnas sutiks, jog jaunajai kartai, mokiniams reikalingi fizinio lavinimosi sektini pavyzdžiai, daug minėtoje   srityse  pasiekę žmonės.  Endriejavo pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytojo metodininko Arvydo Bušecko iniciatyvomis, į susitikimą su bendruomene atvyko  krepšininkai savo laiku gynę Lietuvos rinktinės garbę, žaidę įvairiuose profesionalų klubuose, broliai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai bei sunkiaatletis 2004 metų Europos čempionato prizininkas Ramūnas Vyšniauskas.

Mes mokėmės labai neblogai, vienas buvome vadintas mokytojos didžiuoju matematiku,  bet tam reikėjo  skirti dar daugiau dėmesio, prisimindami mokyklos laikus kalbėjo krepšininkai, o išsilavinęs sportininkas daugiau uždirba, yra visa galva aukštesnis, antrino R. Vyšniauskas. Mums patiko įvairios sporto šakos, o  į krepšinį nulemtą ūgio atėjome 13 metų. Pastebėjus, kad sekasi atsirado motyvacija prieš draugus, vėliau dėl vietos klube, o užsivilkus  rinktinės marškinėlius su užrašu ,,Lietuva,, – ėjo šiurpuliukai. Po to  tesėsi centro ir sunkiojo krašto pozicijose klubinė karjera, dabar  žaidžiama Lietuvos veteranų lygoje, pasakojo krepšininkai. Užplūdusi mokinių klausimų- atsakymų  lavina atskleidė svečių vaikystės svajones, mėgstamas knygas, laisvalaikį,  trenerį, Lietuvos krepšinio žaidėją, patirtas traumas, įsimintiniausias rungtynes, padarytas gyvenimo klaidas, išmoktas pamokas.  Svarbiausia nepalūžti,  žingsnis atgal gali būti du žingsniai į priekį, motyvavo mokinius broliai, o pasak R. Vyšniausko geriausia motyvacija- tuščias skrandis ir kišenės, bei sudaužyta širdis…

Ačiū mokytojui Arvydui, kad pavyko prikalbinti atvykti pas mus,  šiuos aukštus, garsius vyrus bei ačiū mokiniams, kurie savo sportiniais pasiekimais to nusipelnė, dėkojo mokyklos vadovė Vilma Ugintienė.

Mokyklos bendruomenėje liko Europos čempionatų visų spalvų medalių prizininkų dovanos, autografai, foto bei priminimas, kad atkaklus tikslo siekimas gali labai daug…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Arūnas Mikalauskas

Istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojas