Kelionė traukiniu

Gruodžio 4 d. Endriejavo pagrindinės mokyklos penktokai drauge su savo auklėtoja leidosi į kelionę traukiniu. Vaikai turėjo galimybę patys nusipirkti autobuso bei traukinio bilietus ir, ugdant savo savarankiškumą, patirti sėkmės džiaugsmą.
Po kelionės traukiniu (Klaipėda – Telšiai), penktokus Telšių geležinkelio stotyje pasitiko mokyklinio autobusiuko vairuotojas ir nuvežė į Žemaitijos kaimo ekspoziciją. Vienoje iš ekspozicijos trobelių mokiniai buvo tarsi laiko mašina nusikėlę į XIX a. pab. Advento laikotarpį Žemaitijoje ir dalyvavo edukacijoje: „Adventas. Atbėga elnias devyniaragis“. Susėdę aplink didelį, medinį stalą, drauge su edukacijos vadove diskutavo apie senąsias Advento tradicijas ir papročius, gilinosi į Kūčių vakaro prasmę, patiekalų reikšmę. Taip pat turėjo galimybę gaminti improvizuotą Kūčių vakarienę: paskanauti karštų bulvių su tradiciniu žemaičių patiekalu ,,spirgučiu“ bei žolelių arbata. Užkandę, atliko keletą būrimų: traukė kūčiukus, liejo vašką ir žibintų šviesoje klausėsi spėjimų apie savo ateitį. Iš šios edukacijos vaikai išsinešė pačių pasigamintas bičių pikio žvakes, šiaudinius žaisliukus, kuriais vėliau pasipuošė savo klasės eglutę, geras emocijas ir žinias apie savo krašto kultūros paveldą.
Po šio jaukaus užsiėmimo, penktokų laukė kiek aktyvesnė veikla: ,,S3 – Surask, Sužinok, Sudėliok“, kuri vyko muziejuje ,,Alka“. Naudodamiesi mobiliąja programėle, vaikai atliko užduotis ir atsakinėjo į klausimus, susijusius su muziejaus eksponatais ir Žemaitijos krašto istorija. Edukacijos metu mokiniai buvo skatinami mąstyti bei mokomi aktyviai naudoti muziejaus ekspozicijas kaip informacijos šaltinį.
Pasisėmę žinių, lengvai pavargę, bet laimingi penktokai grįžo namo.