Menu Close

Kelionė į Kauną

Šį rudenį, žvelgdami į išskrendančius paukščius, Endriejavo pagrindinės mokyklos devintokai ypač nekantravo ir labai laukė išvykos. Šįkart pasirinktas Kaunas. IX forto muziejuje ekskursijos metu sužinota visa šio ir kitų Kauno fortų istorija; edukacijos metu pavyko  suprasti, kuriuo iš keturių pabėgimo planų vadovaudamiesi 1943 metais, gruodžio 25-osios naktį pabėgo 64 kaliniai, ir, atlikus gidės pateiktas užduotis, pavyko sėkmingai „pabėgti“ iš IX forto. Kiek vėliau apsilankius Švietimo istorijos muziejuje, besiklausant gidės apie Lietuvos mokyklos istoriją, teko ir ant žirnių paklūpėti, ir suole pasėdėti, ir neįprastais būdais parašyti, ir spintoje suslėptus eksponatus patiems susirasti… Dar vėliau pavyko ir Kauno pilį pamatyti bei Laisvės kariu – Vytimi pasidžiaugti. Kelionės Endriejavo pagrindinės mokyklos devintokų nevargina, jie grįžo kupini įspūdžių ir su naujų kelionių planais.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klasės vadovė D. Jokubauskienė