Menu Close

Draugiško interneto savaitė Endriejave

Iniciatyvos ,,Draugiškas internetas“ tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Daugiau ar mažiau, tačiau visose mokyklose ši iniciatyva sulaukia dėmesio. Ne išimtis ir Klaipėdos rajono Endriejavo pagrindinė mokykla.

Klasių valandėlių metu pradinių klasių mokiniai sužinojo, kokią informaciją socialiniuose tinkluose galima atskleisti, kokios ne. Taip pat kalbėta apie viešinamų nuotraukų etiškumą, bendravimo kultūrą, būsimus atnaujinimus, kurie leis kiekvienam sužinoti, kas kitąpus ekranų nufotografavo asmeninę informaciją. Taip pat neužmiršti ir virusai, kurie slepiasi atsiųstose nuorodose, kurias, patys to nežinodami, atsiunčia artimieji.

Per anglų kalbos pamokas 7-9 klasių mokiniai grupėmis atliko užduotis apie saugų internetą ir dalinosi informacija su klasės draugais.

Vasario 9 dieną 1-4 klasių mokiniai dalyvavo ,,Scratch lenktynėse“, kurių metu stengėsi vieni kitiems įrodyti savo pranašumą programuojant. Iš septyniolikos dalyvių trims greičiausiems įteiktos padėkos bei prizai.

Vasario 7-11 dienomis 5-10 klasių mokiniai buvo pakviesti išsiaiškinti ,,Ar aš galiu išbūti be..?!” Tikslas – sumažinti 5-10 klasių mokinių praleidžiamą laiką socialiniuose tinkluose. Visų pirma , mokiniai sužinojo, kad telefonuose galima rasti tikslią informaciją apie praleistą laiką įvairiose programėlėse ar intenetinėse svetainėse. Dvi dienas klasių atstovai fiksavo bendrą klasės trukmę, praleistą socialiniuose tinkluose, tada kitas dvi – stengėsi ją sumažinti. Pirmų dviejų dienų rezultatai nemaloniai nustebino ne tik mokytojus, bet ir pačius mokinius, nes skaičiai buvo išties dideli. Rezultatai privertė suklusti visus. Kitas dvi dienas klasių mokiniai  suvienijo jėgas vardan bendro tikslo. Vieniems ženkliai pavyko sumažinti bendrą socialiniuose tinkluose praleistų valandų skaičių, kitiems sekėsi sunkiau. Didžiausią pažangą padariusi klasė vyks į Gargždų ,,Minijos” kino teatrą.

Mokinių aktyvumas ir noras laimėti – žavėjo, tad tikimės, kad patobulinę idėją, šią akciją vykdysim ir kitąmet! Iš mokinių dažnai girdime, kad apie saugumą internete ne daug ką žino, tad mokyti medijų raštingumo – būtina.

 

Pradinių klasių mokytoja Indrė Raudonė

Anglų kalbos mokytoja Eglė Skolevičienė

Spocialinė pedagogė Deimantė Zarambė