Menu Close

Vaikų dailės darbų konkursas „Lidice“

                Prieš šimtą metų čekų rašytojas Karelis Čapekas dramoje „R.U.R.“ pirmą kartą pavartojo žodį „robotas”. Taigi slaviškas priverstinio darbo žodis „robota“ tapo visame pasaulyje žinomo žodžio robotas pagrindu. Būtų įdomu pamatyti, ką šiandien parašytų Karelas Čapekas, kai įvairūs prietaisai yra mūsų gyvenime, gyvena ant mūsų stalų ir kišenėse. Robotai įgavo daug įvairių pavidalų; jie padeda namuose, gamybos procesuose, taip pat medicinoje ir kyla klausimas, ar jie kai kuriais aspektais mūsų neveda į akligatvį.

                 49-asis tarptautinis vaikų dailės darbų konkursas „Lidice“ Čekijoje tema: dirbtinis intelektas, ką robotas (ne)gali  padaryti, robotai literatūroje ir filme, dirbtinio intelekto raida ir rūšys… Konkursas pakvietė vaikus kurti piešinius  ir savaip pažvelgti į temą. Iš Endriejavo pagrindinės mokyklos išsiųsti du nuostabūs darbai. Gintarės Genčiūtės 8 klasės mokinės piešinys „Jei žmogui svarbiausia būtų dirbtinis intelektas ir technologijos …“ ir Laurynos Šaltupytės 10 klasės mokinės darbas „Tikro grožio prisiminimai“. Linkime sėkmės mokinėms konkurse.  

                                                                                                                                Dailės mokytoja Joana