Menu Close

Sveika mokykla

Pasaulinei dienai be tabako paminėti

                 Pasaulio sveikatos organizacija 1987 m. gegužės 31-ąją paskelbė Pasauline diena be tabako. Šią dieną visi rūkantieji skatinami bent vieną dieną nerūkyti. Dėl rūkymo pasaulyje kasdien miršta per 10 tūkst. žmonių. Vidutiniškai dėl rūkymo prarandama po 5–8 gyvenimo metus.

             9 ir 10 klasių mokiniai šią dieną minėjo rengdami stendą ir dalyvaudami protmūšiuose. Laimėjusių ir pralaimėjusių nebuvo. Nugalėjo draugystė.

Tavo pasirinkimas

           Balandžio mėnesio pabaigoje vyko užsiėmimai su aštuntokais, kurių metu buvo kalbama apie psichiką veikiančių medžiagų (alkoholio, cigarečių, narkotinių medžiagų) poveikį jauno žmogaus organizmui. Klasei buvo skirtos 3 pamokos, kurių metu mokiniai žiūrėjo prevencinį filmą „Tavo pasirinkimas“. Jis skirtas psichotropinių medžiagų vartojimo prevencijai vykdyti. Mokiniai patys galėjo pasirinkti filmo siužeto liniją, įvertinti kaip nuo kiekvieno pasirinkimo gali pasikeisti situacija ne tik pačiam sprendimo priėmėjui, bet ir šalia esantiems, kokios gali būti netinkamų sprendimų pasekmės. Po filmo peržiūros mokiniai buvo suskirstyti į grupeles, kuriose apsitarę turėjo užrašyti ir pristatyti neigiamas psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo trumpalaikes pasekmes.

Paskutinis balandžio mėnesio trečiadienis –tarptautinė triukšmo suvokimo diena

   Aplinkos triukšmas kasdien mus lydi visur. Tačiau ar dažnai susimąstome apie jo žalą mūsų sveikatai. Jis kenkia ne tik mūsų klausai, bet veikia ir miego kokybę – sunku užmigti naktį, ryte esame mieguisti, atsiranda nuovargis dienos metu; blogėja mokymasis; didina arterinį kraujo spaudimą, širdies susitraukimų ir kvėpavimo dažnį; atsiranda nerimas, nuotaikų kaita – pyktis, irzlumas, kurie turi įtakos bendravimui su draugais ir artimaisiais.

   Pagal Pasaulio sveikatos organizaciją, reikšmingiausi triukšmo šaltiniai – ausinės, žaislai, šventės, automobilių stovėjimo aikštelės, oro uostai, autostrados, gatvės, geležinkeliai, pramoninis triukšmas, komerciniai ir kariniai rajonai.

   Šiai dienai paminėti, mokyklos psichologė su visomenės sveikatos specialiste, bei sveikatos ambasadorėmis Kristina ir Samanta, pakvietė pradinių klasių mokinius visą savaitę stebėti savo klasės triukšmo lygį ir jį kasdien po pamokų pažymėti termometre – kuo aukštesnė temperatūra, tuo didesnis triukšmas buvo klasėje.

   Baigiantis savaitei, visuomenės sveikatos specialistė, padedant sveikatos ambasadorėms, su mokiniais aptarė kaip jiems sekėsi ar nesisekė suvaldyti triukšmą klasėje (triukšmingiausi pasirodo buvo pirmokai, o mažiausiai triukšmavo ketvirtokai), aiškinosi kokią įtaką žmogaus sveikatai turi triukšmas, kalbėjo apie „ausinių madą“. Psichologė su vaikais atliko dėmesingo įsisąmoninimo pratimą, leidžiantį nurimti ir geriau įsiklausyti į save ir aplinką.

Pasaulinė vandens diena

Vanduo yra svarbus, nepakeičiamas ir gyvybiškai reikalingas mūsų gyvenimui ir mūsų sveikatai. Jis, kaip ir oras, yra vienas iš pagrindinių gyvybės ir sveikatos šaltinių, nes žmogus be vandens gali išgyventi vos keletą dienų. Jo gėrimas yra vienas iš sveikiausių dalykų, kurį mes galime padaryti, kad jaustumėmės gerai.

Pasaulinei vandens dienai paminėti, mokyklos jaunosios sveikatos ambasadorės – Kristina Valaikaitė ir Samanta Baltrušytė, parengė nuostabų stendinį pranešimą apie vandens naudą žmogui.

Perskaičius šią informaciją, siūlau išgerti stiklinę vandens. Tegul tai tampa Jums įpročiu, padėsiančiu išsaugoti gerą sveikatą.

Pasaulinė rankų plovimo diena

Spalio 15-oji – Pasaulinė rankų plovimo diena. Minint šią dieną, vaikučiai su visuomenės sveikatos specialiste Rasa, užsiėmimuose „Švaros karalystėje“ prisiminė kaip taisyklingai plautis rankas, pakartojo, kad daugelio užkrečiamųjų ligų išvengsime tiesiog plaudami rankas su muilu.

Šokių mokytoja Skaistė, Pasaulinei rankų plovimo dienai paminėti, kūrybiškai pažvelgė į švarių rankų svarbą ir sukūrė šokį, panaudojant rankų plovimo judesius. Būkime švarūs ir sveiki!

Bėgu mylią…

Baigėsi pusę metų trukusi akcija ,,Bėgu mylią…“. Ši akcija subūrė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus vaikus, bei 1 – 4 klasių mokinius bendram tikslui – būti sveikiems ir sportiškiems.

Pasibaigus akcijai norime pasidžiaugti ir pasidalinti nubėgtais ir nueitais pasiekimais.

1 klasės mokiniai nubėgo 422,53 mylias (680 km) ir pasiekė Zeliona Gura miestą Lenkijoje.

2 klasės mokiniai nubėgo 1217,89 mylias (1960 km) ir per Lenkiją, Čekiją, Slovakiją, Kroatiją pasiekė Bosnijos ir Hercegovinos Palės miestą.

3 klasės mokiniai nubėgo 461,68 mylias (747 km) ir pasiekė Lodzės miestą Lenkijoje.

4 klasės mokiniai nubėgo 249,17 mylių (401 km) ir pasiekė Smiltenės miestą Latvijoje.

Susumavus keturių klasių rezultatus, visi kartu per Lenkiją, Čekiją, Slovakiją, Vengriją, Jugoslaviją, Bulgariją, Turkiją, Marmuro ir Viduržemio jūras „nubėgo / nuplaukė“ iki Kipro sostinės Nikosijos – įveikė 2353,75 mylias (3788 km).

„Drugelių“ grupės vaikai nuėjo 599,75 mylias (965,2 km) ir pasiekė Savolinos miestą Suomijoje.

„Kiškučių“ grupės vaikai nuėjo 925,59 mylias (1489,6 km) ir per Latviją, Estiją, Suomijos įlanką pasiekė Suomijoje esančios Laplandijos sostinę Rovaniemi, kurioje gyvena Kalėdų Senelis.

„Žvirbliukų“ grupės vaikai nuėjo 682,89 mylias (1099 km) ir, kaip ir „Kiškučiai“, kirsdami tas pačias šalis, vandenį pasiekė Lapinlahti miestą Suomijoje.

Susumavus trijų grupių rezultatus, mažieji ugdytiniai per Lenkiją, Vokietiją, Belgiją, Prancūziją „nuėjo“ į Toledo miestą Ispanijoje – 2208,23 mylias (3553,8 km).

Ugdymo įstaigos kolektyvas džiaugiasi, kad pavyko sudaryti sąlygas vaikams judėti pagal savo galimybes, lavinti fizinį aktyvumą, judrumą, ištvermę, laikytis taisyklių, susitarimų. Vaikai patyrė teigiamų ir džiugių emocijų, pajuto bendrumo jausmą.

Linkime aktyviai praleisti vasarėlę ir rudenį į ugdymo įstaigą grįšti stipriems, žvaliems ir pailsėjusiems.

Respublikinis ,,Lietuvos mažųjų žaidynių festivalis‘‘ Palangoje!

               Endriejavo pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ir priešmokyklinio  ugdymo skyriaus vaikai prieš kelis metus įsitraukė į puikų projektą ,,Lietuvos mažųjų žaidynės‘. Projekto tikslas – ugdyti 1 – 7 m. vaikų fizinį raštingumą, pritaikant naujai sukurtą fizinio  raštingumo modelį ikimokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus vaikams Lietuvoje. Projektas vyko visus metus. Projekto veiklas vainikavo respublikiniai ,,Lietuvos mažųjų žaidynių festivaliai‘‘ didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

                  2023 m. birželio 4 dieną, sekmadienį, Palangos sporto centre vykusiame renginyje sportuoti ir judėjimo džiaugsmą patirti susitiko 46 ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos. Kiekviena komanda sudaryta iš 3 mergaičių ir 3 berniukų, fizinio aktyvumo žaidimų metu išbandė krepšinio, futbolo, regbio, tinklinio, ledo ritulio, teniso bei kitų sporto šakų ypatybes atskleidžiančias užduotis. Didžiojo festivalio pagrindas – skirtingų estafečių varžybos. Specialios užduotys yra skirtos ankstesnių etapų metu lavintų fizinių gebėjimų pritaikymui. Vaikučius lydėjo šeimos nariai bei mokytojos, padėjusios komandai įgyvendinti užduotis.

                    Projektą globoja pirmoji šalies ponia D. Nausėdienė. Organizuoja – LTOK ir RIUKKPA.

                                                           Mokytojos Sigita Kaulienė ir Jolanta Nikitinienė

Pirmoji pagalba

Labai svarbu, kad kiekvienas žmogus (suaugęs ar vaikas) gebėtų teikti pirmąją pagalbą, nes brangi kiekviena minutė iki kol atvyksta medikai ir nieko nedarymas gali daug labiau pabloginti situaciją, nei yra tuo metu. Atsidūrus tokioje situacijoje privalu žinoti kaip teisingai teikti pirmąją pagalbą. O kaip tai daryti, 1 – 10 klasių mokiniai mokėsi užsiėmimuose, kuriuos vedė visuomenės sveikatos specialistė Rasa. Jų metu taip pat aiškinosi kas tai yra pirma pagalba, kokios yra pagrindinės pirmosios pagalbos taisyklės, kaip padėti užspringusiam žmogui, vyresnių klasių mokiniai atliko praktinius pradinio gaivinimo veiksmus ant gaivinimo manekeno.

2023 m. balandžio 7 d. minima Pasaulinė sveikatos diena. Tą pačią dieną buvo minimas ir Pasaulio sveikatos organizacijos 75-metis.

Sveikatos dienai paminėti Jaunosios sveikatos ambasadorės pasirinko 1 – 4 klasių mokiniams pakalbėti ir pravesti užsiėmimus burnos higienos tema. Užsiėmimų metu mokiniai klausė ne tik teorinių žinių, bet atliko ir praktines užduotis.

Renginys ,,Sveika mokykla – sveiki vaikai“

                Šie metai Lietuvos sveikatą stiprinančioms mokykloms ypatingi – jos mini savo veiklos 30-metį. Mūsų mokykla SSM tinklui priklauso nuo 2019 metų. Ši sukaktis balandžio 20 dieną buvo paminėta ir mūsų mokykloje. Rytas prasidėjo šokio ir žaidimų ritmu ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriuje. Vaikai ir mokytojos šoko, žaidė žaidimus.

Toliau renginio banga ,,ritosi” į mokyklą ir kvietė visus į masinio šokio pertrauką. Po šokio vyko netradicinė sportinių žaidimų pamoka lauke 1 – 4 klasių mokiniams, o 5 – 10 klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje veikloje ,,Kelk sveikatos bangą!”

Mokyklos pirmo aukšto koridoriaus sieną papuošė fizine veikla „užsiimantys“ žmonės, kuriuos padarė dailės ir technologijų mokytoja Edita Jurkaitiene kartu su mokiniais.

Tavo pasirikimas

                      Į kovo mėnesio Socialinio ir emocinio ugdymo programos pamokas (8 – 10 klasių mokiniams) buvo integruotos sveikatos ugdymo pamokos, kurių metu buvo kalbama apie psichiką veikiančių medžiagų poveikį jauno žmogaus organizmui. Kiekvienai klasei buvo skirta po 3 pamokas. Pamokų metu mokiniai žiūrėjo prevencinį filmą „Tavo pasirinkimas“, kuris skirtas psichotropinių medžiagų vartojimo prevencijai vykdyti. Mokiniai patys galėjo pasirinkti filmo siužeto liniją, įvertinti kaip nuo kiekvieno pasirinkimo gali pasikeisti situacija ne tik pačiam sprendimo priėmėjui, bet ir šalia esantiems, kokios gali būti netinkamų sprendimų pasekmės. Po filmo peržiūros mokiniai buvo suskirstyti į grupeles, kuriose apsitarę turėjo užrašyti ir pristatyti neigiamas psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo trumpalaikes pasekmes.

Miego diena mokykloje

            Kovo 18 dieną buvo minima Tarptautinė miego diena. Šią dieną norima atkreipti dėmesį į miego problemas. Mokslininkai teigia, kad paauglių fiziologinė miego trukmė trumpėja: vaikai vėliau gula, ilgai negali užmigti.

Mokyklos jaunosios sveikatos ambasadorės tai dienai paminėti kvietė visus į mokyklą ateiti apsirengus pižamomis, chalatais, dėvėti šlepetes, įsiamžinti prie fotosienelės. Norėdamos išsiaiškinti miego situaciją mokykloje, atliko tyrimą. Apklausoje dalyvavo 5 – 10 klasių mokiniai.

Tyrimas atskleidė, kad 49 proc. apklaustųjų kasdien jaučiasi neišsimiegoję, nors nurodė, jog miega 7 – 9 valandas per parą. Kas ketvirtas tyrimo dalyvis užmiega nesunkiai, o sunkiau užmiega 14 proc. apklaustųjų. Buvo užduotas atviras klausimas – ką mokiniai veikia 1 valandą prieš miegą. Per 80 proc. respondentų parašė, jog naudojasi kompiuteriu ar kitais prietaisais. Džiaugiamės, kad radome ir tokių atsakymų – skaito knygas, geria arbatą, apgalvojo ką sugebėjo nuveikti šiandien, bendrauja su šeimos nariais, daro namų darbus.

„Bėgu mylią…“ 

Mokykloje sausio 2 dieną startavo akcija „Bėgu mylią…“ Ši akcija pradinių klasių mokinius ir ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo skyriaus vaikus subūrė bendram tikslui – būti sveikiems ir sportiškiems. Akcijoje dalyvauja tik tie vaikai, kurie nori.

Mokinių ir vaikų kasdienis apibėgimas arba apėjimas apie mokyklą / darželį yra lygus vienai myliai arba 1,6 km. Vaikai eina / bėga tik kai yra geros oro sąlygos ir juda pagal savo galimybes. Kiekvieno mėnesio pabaigoje yra susumuojamas nubėgtas ar nueitas rezultatas. Vasario mėnesio pabaigoje vaikai jau „lankėsi“ Latvijos Respublikoje.

Susumavus sausio ir vasario mėnesių 1 – 4 klasių rezultatus, viso nubėgta / nueita buvo 1395 kilometrai. Sekantį kartą skaičiuosime kiek kilometrų nubėgo / nuėjo ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo skyriaus vaikai.

Nepamirškime – daugiau fizinės veiklos, daugiau – naudos sveikatai!

„Pasaulinei nutukimo dienai paminėti“

Kovo 4 dieną minima Pasaulinė nutukimo diena. Tai dienai paminėti, mokyklos Jaunosios sveikatos ambasadorės parengė plakatus nutukimo, sveikos mitybos temomis, kvietė pradinių klasių mokinius per pertraukas pašokti „Just dance“, o 5 – 10 klasių mokinius – į filmų vakarą, kuriame buvo rodomi filmai „Mano stora amžinai bjauri draugė“ ir „Aš graži“. Po filmų peržiūros vyko jų aptarimas.

Visuomenės sveikatos specialistė Rasa su technologijų mokytoja Edita, 5 – 6 klasių mokiniams, vedė pamokas tema „Sveika mityba“.

„Gražios šypsenos paslaptis“

Vasario mėnesį vyko užsiėmimai su Kiškučių ir Žvirbliukų grupių vaikais, kurių metu vaikai kartu su visuomenės sveikatos specialiste, vykdančia sveikatos priežiūrą mokykloje „keliavo“ po mitybos piramidę, aiškinosi kas yra sveikas ir nesveikas maistas, ant grindų nupieštos maisto pasirinkimo piramidės dėliojo maisto produktų korteles.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Rasa Palionienė

 

⚽ FUTBOLIUKAS 2023 ⚽

Darželio vaikai šiemet dalyvauja metiniame projekte ,,Futboliukas 2023“, kurio metu vaikai sudominami šiuo sportu bei paskatinami daugiau aktyviai judėti ir pademonstruoti kūrybinius gebėjimus. Sausio mėnesio kūrybinė užduotis įtraukė ne tik vaikus, bet ir jų tėvelius bei namiškius – kūrybinis darbas futbolo tematika. Nustebinome vieni kitus savo kūrybiškumu: sukonstravome, sulipdėme, nupiešėme, ar kaip tik fantazija leidžia, pagaminome futbolo stadiono maketus, taures, medalius, futbolo batelį.

Darželyje suorganizavome darbų parodą, kad visi galėtų pasidžiaugti originalia kūryba.

Ačiū visiems dalyvavusiems!

,,Duodu draugui švarią ranką”

Sausio 13 d. visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rasa mažiausiems ,,Drugelių”🦋 grupės vaikučiams papasakojo kaip taisyklingai reikia plauti rankytes. Užsiėmimų metu vaikučiai ant rankos klijavo mikrobus ir aptarę kaip reikia plauti rankas, kad nebūtų mikrobų, priklijavo vandenuką, muilą bei rankšluostuką. Nešvarias rankytes stengėsi švariai nuplauti su muilu ir vandeniu. O mes visi draugiškai su judesiukais  visuomenės sveikatos priežiūros specialistei padainavome savo ir bezdžionėlių rankyčių plovimo dainelę.

 

Pasaulinė kovos su AIDS diena

Gruodžio 2 ir 5 dienomis mokykloje vyko protmūšis, kuris skirtas Pasaulinei kovos su AIDS dienai paminėti. Protmūšyje dalyvavo devintų ir dešimtų klasių mokiniai.

„Kelionė po maisto pasirinkimo piramidę“

Spalio 18 ir 28 dienomis vyko užsiėmimai su Kiškučių ir Žvirbliukų grupių vaikais, kurių metu vaikai kartu su visuomenės sveikatos specialiste, vykdančia sveikatos priežiūrą mokykloje „keliavo“ po mitybos piramidę, aiškinosi kas yra sveikas ir nesveikas maistas, ant grindų nupieštos maisto pasirinkimo piramidės dėliojo maisto produktų korteles. „Paduok draugui švarią ranką“ Užsiėmimo tikslas – skatinti vaikus rūpintis savo asmens higiena ir formuoti tinkamus įgūdžius plauti rankas. Spalio 10 – 14 dienomis vyko užsiėmimai su 1 – 4 klasių mokiniais ir Kiškučių bei Žvirbliukų grupių vaikais, kurių metu visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje kalbėjo apie rankų higieną, pakartojo kaip teisingai plautis rankas, vaikai atliko užduotėles. Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Rasa Palionienė Sveikatingumo savaitė Vaikai susipažino su vaistažolėmis- liepžiedžiais, medetkomis, čiobreliais. Jas tyrinėjo bei ragavo ruošta iš jų arbata. Taip pat susipažino su darželio sodelyje augančiais vaiskrūmiais- juodaisiais serbentais,raudonaisiais ir baltaisiais serbentais. Juos ragavo, rūšiavo pagal spalvas, skaičiavo.

ikimokyklinio ugdymo mokytoja Agnė G.

„Noriu augti sveikas“”

Ikimokyklinio ugdymo grupės ,,Drugeliai” ugdytiniai 2020-2021 m. m. vykdė projektą ,,Noriu augti sveikas”.

Birželio 3 d. projektą vainikavo aktyvi, sportiška veikla, skirta Pasaulinei dviračio dienai paminėti ,,Dviračių diena”🚴‍♀️🚴‍♂️🚴

Vaikai į darželį atvyko sportiškai nusiteikę dviratukais ir paspirtukais, sužinojo kaip saugiai reikia važinėtis, aktyviai ir smagiai rungtyniavo sportinėse rungtyse, išmėgino draugų technikas bei buvo apdovanoti diplomais🥇🦋

Mokytoja Ingrida

„30 dienų klasės aktyvių veiklų“ Gegužės 11d. pasibaigė net visą mėnesį trukęs fizinį aktyvumą skatinantis konkursas „30 dienų klasės aktyvių veiklų“! Šiame konkurse dalyvavo net 9 komandos iš Klaipėdos rajono savivaldybės ugdymo įstaigų. Komandų dalyviai 30 dienų atliko įvairias fizinio aktyvumo užduotis, kurios buvo pateiktos veiklų kalendoriuje. Endriejavo pagrindinės mokyklos 3 klasės mokiniai laimėjo 1-ąją vietą. https://www.youtube.com/watch?v=8LMWIrP_gsc Projektas ,,Augu saugus ir atsakingas“ Projekto tikslas – prisidėti prie saugesnės aplinkos kūrimo, ugdyti eismo dalyvių saugaus eismo kompetenciją. Keturi mėnesiai – keturios užduotys. Džiugu, kad trečios klasės mokinių komandos ,,Pėstute“ (Elija Kerpytė, Milita Kniukštaitė ir Augustė Paulauskytė) net trys užduotys buvo paminėtos tarp geriausių to mėnesio darbų. Sausis https://www.youtube.com/watch?v=t6H2PHdwm2o&ab_channel=Lmn%C5%A1c- Vasaris https://www.facebook.com/414656442073468/videos/3850287855091686/ Kovas https://read.bookcreator.com/OsB03bgRkBSwouRRIZKYyndLTWE3/hLeZJWMPR2Clcu7MTP_eUw Balandis https://www.youtube.com/watch?v=z5uvXy1RgEw&ab_channel=Indr%C4%97Raudon%C4%97 [title_box title=”Projektinė veikla, skirta sveikatingumui”] Paskutiniąją mokslo metų savaitę mūsų mokykloje vyko įvairios projektinės veiklos, skirtos sveikatingumui. Į užsiėmimus aktyviai įsitraukė 6 bei 7 klasės mokiniai bei jų auklėtojos. Diena prasidėjo nuo psichologės Agnės paskaitos – diskusijos. Pasitelkus “razinos meditacijos” pratimą, vaikai ir klasės vadovės mokėsi sąmoningo valgymo ir bendrų sąmoningumo principų. Gera sveikata, be abejo, neatsiejama nuo sporto, tad nieko nelaukę bėgome į stadioną, kuriame savo ištvermę bei talentą draugiškose krepšinio varžybose pademonstravo 6-7 klasės vaikinai, o merginos ne ką prasčiau pasirodė tinklinio turnyre. Pabaigę aktyvias veiklas, keliavome iškylauti prie Kapstato ežero. Visi sveikatingumo dienos įspūdžiai fotoreportaže.

Klasės auklėtojos Eglė I. bei Eglė. S.

[spacer] [sm_hr][sm_hr] [title_box title=”Sveikata mano lėkštėje”] 2020-06-16 penktokai vėlyvą antradienio rytą sveikatingumo dieną paminėjo Kapstato ežero pakrantėje. Vaikai su auklėtoja diskutavo apie sveiką gyvenimo būdą, aptarė, kas turėtų sudaryti dienos mitybos racioną bei atliko kūrybinę užduotį ,,Sveikata mano lėkštėje‘‘. Likusį laiką mokiniai vaišinosi sveikais užkandžiais ir džiaugėsi vienas kito draugija. “Prie Kapsto” 2020-06-04 prie Kapstato ežero vyko trečios klasės moksleivių ir jų tėvelių sveikatingumo diena. Psichologė Agnė Antanaitytė pasitelkus razinos meditacijos pratimą, vaikus ir jų tėvelius mokė sąmoningo valgymo ir bendrų sąmoningumo principų. Skatinta į raziną pažvelgti naujoko akimis, įsisąmoninti kylančius pojūčius ir mintis. Pratimas padėjo pastebėti, kaip neretai kasdienybėje stokojame kantrybės, sąmoningumo, bei davė gaires, kaip šias ypatybes ugdyti. Po užsiėmimo ugdytiniai su tėveliais dalyvavo sportinėje veikloje: žaidė krepšinį, kvadratą, judriuosius žaidimus.

GERBIAMIEJI,

 

 

Informuojame, kad 2019 m. gruodžio 10 d. Nacionalinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo ir aktyvių mokyklų veiklos koordinavimo komisija (toliau–Komisija) įvertino Jūsų sveikatos stiprinimo programą ir priėmė sprendimą pripažinti Jūsų mokyklą sveikatą stiprinančia mokykla. Posėdžio metu priimti sprendimai galima rasti Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro interneto svetainės aktualijose www.smlpc.lt.

Pažymėjimą, patvirtinantį Komisijos sprendimą ir sveikatos stiprinimo veiklos vertinimo ataskaitą, išsiųsime paštu.

Su šiuo laišku siunčiame sveikatą stiprinančios mokyklos logotipus (paprastą ir vektorinį) „Sveika mokykla“, kurie pabrėžia Jūsų sveikatą stiprinančios mokyklos statusą. Vadovaujantis Mokyklų pripažinimo sveikatą stiprinančiomis mokyklomis ir aktyviomis mokyklomis tvarkos aprašo 23.2 punktu, siūlome logotipą patalpinti savo interneto svetainėje ir po juo talpinti savo mokyklos sveikatos stiprinimo veiklas.

Vektorinį logotipą siūlome naudoti renginių metu (kuomet gaminate plakatus, marškinėlius su logotipu ir kt. atributiką).

Pagarbiai

Nijolė Paulauskienė

Vaikų sveikatos skyrius

visuomenės sveikatos specialistė,

Nacionalinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo ir

aktyvių mokyklų veiklos koordinavimo komisijos sekretorė

Tel. (8~5) 247 7347

El. paštas: nijole.paulauskiene@smlpc.lt