Menu Close

Svajotojai ir kuo tolimesnių kelionių mėgėjai

            Endriejavo pagrindinės mokyklos aštuntokai yra svajotojai ir kuo tolimesnių kelionių mėgėjai. Prieš dvejus metus džiaugėsi kelione į Druskininkus, o šiais mokslo metais nuo pirmosios mokslo metų dienos planavo kelionės maršrutą Molėtų pusėn. Užsižiūrėję į išskrendančius paukščius ir patraukė „Paukščių Taku“.
Pirmiausia Lietuvos aviacijos muziejuje Kaune susipažino su Lietuvos aviacijos istorija, aviacine technika, žavėjosi lėktuvų modeliais ir muziejaus eksponatais, išsiaiškino, kuo ypatingos lakūno ir stiuardesės profesijos, išmėgino savo jėgas pilotuodami virtualų orlaivį. Vėliau Etnokosmologijos muziejuje Molėtuose susipažino, kokie yra žmonijos ryšiai su Kosminiu pasauliu, kaip senovėje matuotas laikas, koks yra ir kaip atsirado kalendorius, apžiūrėjo meteoritų kolekciją, pasižvalgė 20 kilometrų į tolį iš apžvalgos bokšto. Molėtų astronomijos observatorijoje ekskursijos metu pamatė 165 cm skersmens teleskopą – didžiausią mokslinės paskirties įrenginį Šiaurės Europoje, išgirdo Lietuvos ir Pasaulio astronomijos naujienų, pamatė spalvotų teleskopais padarytų nuotraukų, išsiaiškino, ką veikia astronomai. Įstrigo observatorijos paskaitininko paaiškinimas, kodėl žmonės gali save vadinti žvaigždžių vaikais: žmogaus kūne randama tų pačių medžiagų, iš kurių susiformuoja žvaigždės ir planetos.
Keliauti visada smagu. Kelionės nuovargį nustelbia patirti įspūdžiai. Kadangi mūsų mokyklinio autobusiuko vairuotojas yra labai patyręs, be to kantrus ir supratingas žmogus, mūsų kelionės būna ir saugios, ir nuostabios.