Menu Close

Apie bites

Išsiilgę buvimo kartu ir bičiulystės rugsėjo 8 dienos rytą trečios klasės mokiniai kartu su mokytojoms išsiruošė į Didžiuosius Mostaičius. Važiavome vingiuotais miško keliais, truputį nuklydom, bet reikiamą vietą pasiekėm. Mūsų išvykos tikslas – susipažinti su bičių gyvenimu ir bitininkystės amatu.

Medaus galima nemėgti, bet nesižavėti bičių gyvenimu ir žmonėmis, kurie jas globoja ir augina – neįmanoma. Gintauto Grigaičio bityne pamatėme senuosius medsukius, avilius, susipažinome su bičių gyvenimu ir jų pareigomis šeimose. Apsirengę specialia apranga apžiūrėjome jau žiemai paruoštus avilius. Pasijutome tikrais bitininkais! Šiandien pirmą kartą išgirdome ir pamatėme, kas yra bičių terapija. Smalsu? Rekomenduojame ir Jums apsilankyti. Tik rinkitės vasarą! (Mes, manau, dar sugrįšim!) Edukacinės išvykos metu iš natūralaus vaško lakštų sukome (kai kas ir ragavo) žvakes, mėgavomės pačių išsuktu medumi. Balta duona, medus ir pienas pakėlė ūpą visai likusiai dienai.

Šio ūkio šeimininkų meilė bitėms, matyt, genais perduota, nes sezono metu visa didelė šeima susivienija ir dirba išvien. Bičiuliaukimės ir mes!

Mokytoja Indrė Raudonė